Rit van de Revelatie 2025
GEEN GPX-GEGEVENS AANGEGEVEN
Profiel
Vorig jaar onverwacht uitgeroepen tot revelatie, dus hoort daar natuurlijk ook een georganiseerde rit bij. En alsof het zo moest zijn, voorspellen ze schitterend fietsweer. 🌞
Uitzonderlijk trekken we deze keer over de kaap van de 100 kilometer, mét ook nog voldoende hoogtemeters. Maar intussen zou de conditie bij iedereen toch stilaan op peil moeten staan. Of dat hopen we toch. 😉
We zetten koers, via Lozer en Lede, richting Oudenaarde. Vandaar trekken we verder via de zijkant van de Koppenberg, de Rotelenberg, richting de twee hoogtepunten van deze rit. We beklimmingen eerst de Hotond via de Zeelstraat en daarna volgt – voor wie nog goesting heeft – een optionele lus over de minder gekende Schapenberg.
En laat duidelijk zijn, vooral die Schapenberg is geen cadeau. Een venijnige, onregelmatige en met momenten steile helling van 1,5km waar het zwaartepunt in de laatste 400m ligt. Ideaal terrein voor de klimgeiten onder ons.
Wie hem liever overslaat, kan perfect rechtstreeks doorrijden naar de stop of de anderen bovenaan aanmoedigen voor de laatste 100den meters. De doorbijters zullen beloond worden met een heel mooie klim en eeuwige roem.
Na al dat klimwerk houden we halt in Café d’Oude Hoeve voor een welverdiende verfrissing.
Daarna keren we via wat beperkter klimwerk rond Gijzelbrechtegem, langs meestal gekende wegen, terug richting Landegem.
Smeer de kuiten maar in en tot zaterdag!